Ізраїльська компанія StoreDot анонсувала першу у світі батарею 4680, що можна повністю зарядити всього за 10 хвилин і яка зможе почати виробництво в масштабі 2024 року.

Компанія заявляє, що батареї використовують форм-фактор 4680, який був окремо анонсований Tesla в цьому році. Великі циліндричні елементи можуть зберігати більше енергії, щоб збільшити дальність дії, і в разі StoreDot вони коштують не дорожче стандартних батарей.

За даними компанії, проблеми, пов’язані з розробкою дизайну 4680, були значними. Формат циліндричного осередку вимагав унікальної хімічної адаптації для боротьби з тенденцією конструкції до внутрішнього тиску, виділенню газу і потенційного витоку. Розробка формату батареї зайняла у компанії три роки, велика частина яких була завершена в Уорікському університеті у Великій Британії у співпраці з British Petroleum, стратегічним партнером StoreDot.

Технологія також може бути застосована для дизайну акумуляторних батарей, йдеться в повідомленні компанії, яка веде переговори з рядом автовиробників. В’єтнамський ВінФаст тільки минулого тижня оголосив, що буде працювати з StoreDot, в той час, як Daimler також раніше оголосив про співпрацю з ізраїльською компанією.

Від auto-portal