Щодо автомобіля можна часто почути такий термін – гібрид. Його особливість полягає в тому, що одночасно використовується електродвигун і двигун внутрішнього згоряння.

Рішення щодо створення такого автомобіля було пов’язане з поступовою відмовою від паливних двигунів та до повноцінного переходу на електрокари.

Посилення екологічних норм і необхідність економії палива є причинами виробництва таких автомобілів. Також до уваги береться середній показник шкідливих викидів у модельному ряді кожного виробника, у зв’язку з чим компанії намагаються схитрувати.

Мікрогібридні автомобілі
У конструкцію цих автомобілів вносяться невеликі зміни, але при цьому покращуються показники викидів. Завдяки установці стартера-генератора – електромотора, енергія може запасатися та витрачатися.

Така комплектація корисна в умовах міських пробок і добре працює разом із системою старт-стоп. Під час зупинки двигун глушиться, а на початку руху перші секунди автомобіль приводиться в рух шляхом стартера-генератора. За оцінками виробників, ця технологія скорочує витрату палива містом приблизно на 8%.

Крім економії витрати палива, такому гібриду нема потреби встановлювати велику батарею, яка забирала б корисний простір салону автомобіля. Також ці авто оснащуються 48-вольтовою мережею.

Але все ж таки 12-вольтова мережа в «м’яких» гібридах є. До неї легше підключати мультимедіа, підсвічування, фари та іншу електроніку.

Паралельні гібриди

Це одні із найпоширеніших гібридних автомобілів. Вони вже оснащуються батареєю з більш високою місткістю, а двигун розташований між трансмісією і двигуном внутрішнього згоряння. Ці агрегати здатні працювати спільно чи окремо один від одного.

Така система дозволяє гібриду пересуватися внаслідок електричної тяги, а також під час розгону спільно з паливом. Заряд батареї відбувається шляхом рекуперації під час гальмування та при роботі двигуна з генератором. Логічно, що це дозволяє уникнути зарядки автомобіля вночі, щоб він мав достатньо енергії наступного дня. Але важливо знати, що його електричний діапазон досить обмежений і це не сприяє високій економії палива.

Гібриди, що підключаються

Одні із найпопулярніших видів гібридів. Вони мають характеристики дуже схожі на ті, якими мають чисті гібриди, але в цьому випадку електродвигун перевершує двигун внутрішнього згоряння практично у всіх середовищах. З цієї причини вони мають більшу електричну автономність, виділяють ще менше викидів і їх споживання ще нижче.

Завдяки цій електричній автономності, гібриди, що підключаються до мережі, можуть переміщатися містом, не витрачаючи марно паливо, що сприяє економії палива і дбайливому ставленню до навколишнього середовища.

Як і в попередніх випадках, цей тип гібридів також генерує свою власну енергію за допомогою двигуна внутрішнього згоряння. Звісно, ​​якщо їздити лише на електромоторі, то заряду надовго не вистачить. Автомобіль доведеться заряджати протягом ночі, щоб наступного дня можна було його нормально використовувати.

Серійні гібриди

Можливо, цей клас двомоторних автомобілів найменш відомий. Проте їхня популярність зростає.

Що таке технологія послідовної гібридизації?

Як і в інших випадках, серійні гібриди також мають два двигуни: один внутрішнього згоряння, а інший – електричний двигун. Однак, на відміну від мікрогібридів, двигун внутрішнього згоряння підтримує електродвигун. Таким чином, як містом, так і дорогою рушійна сила цих транспортних засобів виходитиме в основному від останнього.

Можна сказати, що двигун внутрішнього згоряння служить опорою і продовжує термін служби навантаження, оскільки він набирає чинності тільки тоді, коли батарея електродвигуна розряджається. Ці типи гібридів забезпечують найбільшу економію палива та забезпечують найменшу кількість викидів, але вони також є найдорожчими у своїй категорії та зазвичай вимагають більш тривалого часу заряджання.

Висновок

Світ гібридних автомобілів розвивається з кожним роком, пропонуючи покупцям різні можливості відповідно до потреб та уподобань кожного з них. Кожен може знайти найбільш вдалий тип гібридизації для власних інтересів. Рішення особисте і залежить від багатьох факторів.

Від auto-portal