У далекій подорожі з автомобілем можуть статися непередбачені поломки. Водію або доводиться розв’язувати проблему самостійно, або, якщо є така можливість, звертатися до найближчого автосервісу.

Машина зламалася у дальній поїздці: перше, що потрібно зробити автомобілісту, це тверезо оцінити ситуацію, передбачити потенційні ризики. Якщо поблизу немає ніяких автосервісів, а з собою немає деталей, щоб зробити ремонт своїми руками, краще викликати евакуатор або технічну службу.

У випадку, коли машина зламалася прямо на трасі, потрібно з’їхати та виштовхати автомобіль на нейтральній передачі до узбіччя, включити аварійний світловий сигнал і поставити відповідний знак позаду авто, який обов’язково має бути в багажнику, особливо якщо автомобіліст збирається в далеку дорогу. Самому водієві слід надіти аварійний жилет оранжевого кольору.

Якщо автомобіліст визначив причину поломки й знає, як її усунути, він може полагодити авто сам. Але траса не найзручніше місце для ремонтних робіт. По можливості машину потрібно перемістити подалі від проїжджої частини, в ідеалі – дотягнути до найближчого населеного пункту.

Не варто соромитись попросити допомоги у місцевих жителів. Є сенс зареєструватись на автофорумі регіону, де застрягло авто та описати свою ситуацію. Не виключено, що знайдуться небайдужі автомобілісти, які нададуть допомогу.

Якщо все ж таки автомобіль вимагає серйозного ремонту: несправна гальмівна система, кермо, заклинило колеса і т.п., машину потрібно повертати назад на евакуаторі, поїздку доведеться відкласти. Відпочивальникам потрібно буде подумати, як повернутися, або ж продовжити свою подорож іншим способом.

Аварійні ситуації не рідкість у дорозі, до цього явища потрібно бути готовим, на такий випадок у багажнику завжди повинен бути аварійний набір, а перед дальньою подорожжю краще відвідати автосервіс та продіагностувати авто.

Чому поломки все ж таки трапляються,  головні причини:

Шини
Пробиті шини спричиняють понад 50 відсотків зупинок автомобілів на узбіччях доріг. І тільки 15 відсотків поломок шин є результатом раптового пошкодження, тоді як решта відбувається через повільні джерела.

Щоб запобігти поломкам на узбіччі та продовжити термін служби шин, їх слід правильно накачати. За даними Goodyear, на шинах із 10-відсотковим зниженим тиском термін служби протектора зменшується на 9-16 відсотків.

Акумулятор
Відмова акумулятора є одним із найпоширеніших випадків, які потребують екстреної допомоги на дорозі.

Клеми акумуляторів слід перевіряти на корозію при кожному обслуговуванні транспортного засобу, а акумулятори слід перевіряти щорічно після трирічного використання.

Ключі
Ви можете відчувати збентеження, якщо це трапиться з вами, але ключ, замкнений всередині автомобіля, як і раніше, є однією з найпоширеніших причин, з яких люди звертаються за допомогою на дорозі.

Щоб уникнути цього, ми рекомендуємо мати при собі запасний ключ, який може врятувати вас, або сховати чохол з магнітним ключем під автомобілем.

Механічні поломки
Багато поломок на дорогах відбуваються через незначні проблеми, але рік у рік величезний відсоток звернень за допомогою на дорогах відбувається через проблеми, пов’язані з двигуном, коробкою передач або гальмами. При цьому проведена вчасно діагностика двигуна може допомогти менеджерам автомобільних компаній скоротити витрати, пов’язані з простоями, ремонтом та сильним зносом.

Також ви можете отримувати автоматичні оповіщення, коли один з ваших автомобілів має несправність трансмісії або проблеми з двигуном. Це допоможе вам виявляти та вирішувати проблеми до того, як вони стануть критичними, та координувати виправлення у разі збою системи.

Примітка: враховуйте, що профілактичне обслуговування допоможе знизити ризик механічних поломок на дорогах. При цьому ви можете оптимізувати обслуговування за допомогою таких функцій:

Щоб уникнути поломок на дорозі:

Акумулятор. Виконайте його незначні механічні регулювання. Зробіть запасні ключі. Заблоковані водії можуть отримати доступ до свого транспортного засобу, якщо вони мають дублікат ключів.

Паливо. Возіть із собою до 3 літрів палива.

Стане в нагоді й сервісна лебідка. Вона допоможе провести витяг машини, що застрягла, на відстані до 50 метрів від дороги.

Батареї, навіть найдорожчі та просунуті, рідко залишаються добрими після трьох чи чотирьох зим. Що дивує більшість людей, так це те, що в найспекотніші дні літа ламається більше батарей, ніж у найхолодніші.

Плоска чи пошкоджена шина. Якщо раніше у вас було запасне колесо, то провести його заміну було легко і просто, але зараз багато автомобілів без звичного запасного колеса через те, що автовиробники намагаються зменшити масу на борту, щоб покращити економію палива. Якщо у вас є запасне колесо, і ви збираєтеся його встановити, переконайтеся, що ваш автомобіль і домкрат знаходяться на рівній та твердій дорозі. Не ставте домкрат на гравії або м’які поверхні.

Послабте колісні гайки, перш ніж знімати вагу з колеса, і ніколи не піднімайте автомобіль вище, ніж потрібно. Слідкуйте за домкратом, коли автомобіль піднімається, щоб переконатися, що він не нахиляється до точки відмови. При цьому автомобілі, які не мають запасних частин, зазвичай постачають електричний повітряний компресор або аерозольний балончик з накачуванням/герметиком для шин.

Проблеми із паливом. Якщо ваш двигун починає глухнути, коли ви розумієте, що стрілка покажчика рухається до нуля, то паливо найімовірніше закінчилося або вийшов з ладу паливний насос. Багато паливних насосів, що вийшли з ладу, можуть бути повернуті в тимчасове життя сильним ударом по днищу бака. Однак це може призвести до зміщення щіток на двигуні паливного електричного насоса, якщо вони застрягли. Якщо ви можете добратися до дна резервуара, кілька разів грюкніть по ньому долонею, а потім спробуйте запустити двигун. Якщо автомобіль заводиться, негайно вирушайте до найближчого сервісного центру або хоча б у безпечне місце, щоб дочекатися буксирування.

Проблеми з олією. Якщо двигун автомобіля зупинився через те, що в ньому скінчилося масло, ви, ймовірно, мало що можете зробити на узбіччі дороги, щоб відновити поїздку. Щоб уникнути цього, у вас має бути кілька запасних пляшок у багажнику. Коли двигуни виготовлялися в основному з чавуну, вони могли б перезапуститися після захоплення, викликаного нестачею олії, після того, як їм дали охолонути та додали більше олії. Але з сьогоднішнім широким використанням алюмінію та легких сплавів ви навряд чи зможете завезти свою машину.

Відмова генератора/стартеру. Двигун із системою вприскуванням палива дуже залежить від електричної потужності, щоб довго працювати з генератором змінного струму, який не виробляє жодної потужності. Зазвичай першою ознакою збою є загоряння попереджувального символу батареї на панелі приладів. Коли це відбувається, якщо ваш автомобіль все ще працює, вимкніть непотрібні електричні аксесуари та прямуйте до найближчого ремонтного центру, виїзду на шосе або зупинки на узбіччі. Коли він, нарешті, вимкнеться, ви можете вдихнути в нього тимчасове життя, зарядивши акумулятор за допомогою зарядного пристрою. При хороших температурах це може зайняти кілька годин і подарує вам пару трійку кілометрів пробігу.

Якщо ваша машина має механічну коробку передач, ви можете попросити добровольців штовхнути її для того, щоб вона завелася. Якщо автомобіль котиться, коли коробка передач на першій передачі та натиснуто зчеплення, а ключ знаходиться в положенні руху, відпустіть педаль зчеплення, щоб змусити коробку передач запустити двигун.

Організуйте безпечне місце для ремонту далеко від руху

Ви їдете по шосе, коли раптом у вас виникли проблеми з машиною. Ми пропонуємо такі заходи, якщо ваша машина зламалася або у неї спустило колесо на шосе:

За перших ознак несправності автомобіля акуратно і плавно зніміть ногу з педалі газу. Не гальмуйте сильно чи раптово. Обережно спрямуйте автомобіль до смуги пробою або узбіччя. Повідомте про свої наміри водіям за вами. Якщо потрібно змінити смугу руху, уважно стежте за своїми дзеркалами та рухом навколо.

Від auto-portal