Таким чином хочуть прискорити досить повільний процес розмитнення автомобілів.
Народні обранці готують поправки до закону про пільгове розмитнення автомобілів на європейських номерах.

“Відповідальні депутати отримали по шапці за низькі темпи розмитнення. Спочатку намагалися звалити провину на звичайних людей, які нібито не поспішають розмитнювати” євробляхи. У відповідь отримали від громадськості перелік проблем, які гальмують розмитнення” євроблях йдеться в повідомленні.

До основних проблем при розмитненні на сьогодні відносяться:

Штрафи на 34 тисячі та 170 тисяч грн, які виписують водіям;
– конфіскації авто;
– затримки в підготовці документації для розмитнення (знятого з обліку і “купчої”);
– тривалі огляди;
– заборона на розмитнення автомобілів, заїхали з боку РФ;
– заборона на розмитнення вантажних авто і бусів до “Євро 5”;
– заборона на розмитнення бусів вагою саме 3,5 тонни;
– заборона “митниць” гібриди.

Правки будуть вноситися на основі цього переліку. Виписати їх допоможуть як самі громадські працівники, так і митники. Паралельно з цим “євробляхери” готуються до акції на вересень перед Верховною Радою для прискорення прийняття поправок.

Як відомо, з 15 травня в Україні набув чинності закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування яких транспортні засоби” 1402-IX. Закон ще 12 травня був підписаний президентом Зеленським разом з іншим “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України” 1403-IX.

Згідно з документами, старі автомобілі з європейською реєстрацією старше п’яти років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Так, на пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту вступу в силу законів. Учасники АТО ООС зможуть скористатися пільговими розмитненнями протягом 270 днів.

Раніше розповідалося про те, скільки часу можна їздити без реєстрації в МВС, коли розмитнили або придбали авто.

Джерело: ТСН