Ще на минулому тижні стало відомо, що компанія Foxconn почне понеділок з демонстрації трьох прототипів електромобілів, і відповідний захід сьогодні вранці дозволив зрозуміти, що всі три машини на електротязі будуть відноситися до різних типів транспортних засобів. Для потреб тайваньських перевізників, наприклад, Foxconn випустить в наступному році електробус.

Строго кажучи, ці електромобілі будуть випускатися зі спільним підприємством Foxconn і компанії Yulon Motor під торговою маркою Foxtron, яка вже показувалася на ранньому фото прототипу електричного седана. Захід пройшов в Тайбеї за участю Янга Лю (Young Liu), голови ради директорів Hon Hai Precision Industry.

Він заявив на церемонії: «Ми більше не новачки в цій справі. Ми поступово збудували ланцюжок постачань компонентів для електромобілів і продемонстрували наше апаратне забезпечення для них. Угода з Lordstown Motors, згідно з якою під контроль Foxconn перейде підприємство в штаті Огайо, дозволить тайванській компанії у квітні наступного року розпочати складання пікапів Endurance, як зазначає Bloomberg з посиланням на власні джерела”.

За оцінками представників Foxconn, протягом п’яти років бізнес компанії з виробництва електромобілів досягне оборотів в 35 млрд. До середини десятиліття, нагадаємо, марка розраховує зайняти 10% світового ринку контрактних послуг з виробництва електромобілів.

До числа клієнтів Foxconn, якщо не брати до уваги Lordstown Motors і Fisker, можна віднести Таїландську енергетичну компанію PTT і все ту ж Yulon Motor, яка виступила партнером з випуску седана і кросовера. Китайські Geely і Byton теж розраховують стати клієнтами Foxconn, але в останньої спостерігаються деякі проблеми з фінансуванням.

Розробити дизайн дебютного седана Foxtron Model E допомогло італійське бюро Pininfarina. У продаж він надійде і за межами Тайваню, але лише через кілька років. Кросовер Model C з’явиться на ринку Тайваню у 2023 році, а електробус Model T дістанеться місцевим перевізникам уже в наступному році, він буде носити торгову марку Foxtron.