Після багатьох років повного ігнорування колекціонерами Porsche 928, автомобіль, який намагався і не зміг замінити 911, тепер є дуже бажаною класикою. І хоча вони далеко не такі цінні, як їх побратими з повітряним та водяним охолодженням, переднім розташуванням двигуна, все ж таки вони безумовно заслуговують уваги.

Власник цих 928-х, кинутих в Каліфорнії, явно не отримав пам’ятку по зберіганню автівок. Вони були помічені користувачем Facebook Стівом Роудсом, коли він шукав місця для телевізійного шоу біля старого кар’єра на північ від Мурпарк в окрузі Вентура.

«Один з друзів власника землі попросив зберігати ці автомобілі й ніколи не повертався” – пояснив Родс у своєму пості.

Фотографії Родса показують принаймні 13 Porsche 928, починаючи від ранніх 4,5-літрових автомобілів без спойлерів до пізніх 5,0-літрових S4 з гладкими бамперами. Але, судячи з пилу, вицвітань фарби та розтріскувань лаку, всі вони були там довгий час.

Сухий клімат Південної Каліфорнії й той факт, що 928-е мали оцинкований сталевий корпус і алюмінієві панелі, означає, що корозія навряд чи закріпилася. Але електрика завжди була ахіллесовою п’ятою 928 і моделі залишені без нагляду на такий довгий цілком можуть мати безліч проблем для наступних власників.

«Власник, що володіє автомобілями все ще поруч, але схоже він втратив інтерес не тільки до їх реставрації, але й в цілому», каже Родс. «Мені також сказали, що власник не буде їх продавати».  Родс також застерігає тих, хто думає, що вони можуть прогулятися, подивитися, чи взяти цілу машину. У них відеокамери біля воріт, так що, схоже, нам, як і 928-м,  доведеться просто сидіти склавши руки та сподіватися, що власник змінить серце”.