У центрі Києва проїхалася безпілотна Tesla з “незаконним” програмним забезпеченням: користувачі мережі здивовані, адже воно розраховане тільки на США.

Як відомо, зараз компанія Tesla займається розробкою бета-версії програмного забезпечення Full Self-Driving (FSD).

Втім, FSD вже встигла просочитися через різну хакерську спільноту і, як наслідок, поширюється в різних країнах. Одна з таких Tesla виявилася в Києві, передає Electrek.

Відзначимо, що зараз програмне забезпечення Tesla FSD Beta тестується тільки всередині компанії, тільки в США і тільки в рамках “програми раннього доступу”, в яку входять деякі клієнти Tesla. Поки FSD не адаптована для інших країн, де діють різні дорожні знаки та правила водіння.

На опублікованому ролику програмне забезпечення відчуває деякі труднощі з розумінням навколишнього середовища. Це може бути пов’язано з тим, що FSD не покладається на карти з високим дозволом. Замість цього Tesla намагається створити автопілот на основі комп’ютерного зору і нейронних мереж, який теоретично міг би орієнтуватися в будь-якому середовищі.

Однак, автомобіль впорався з рядом ситуацій в незнайомому місті автопілот точно розпізнавав сигнали світлофора, дорожню розмітку, самостійно повертав на перехрестях і пропускав зустрічні автомобілі. Відповідне відео викликало здивування серед користувачів мережі, які не можуть зрозуміти, як це програмне забезпечення потрапило в Україну, де Tesla взагалі офіційно не представлена.

Додамо, що автор ролика використовував версію FSD 8.2, що вийшла 4 березня 2021 року. За даними ЗМІ, остання дев’ята версія автопілота також потрапила в руки хакерів. У компанії витік FSD не прокоментували.

Джерело: ТСН