Розробка власного автомобіля хіба не про це мріяли всі діти та підлітки? Кожному хлопчику хотілося в зрілому віці зібрати свою машину вкласти в неї весь ентузіазм і уяву. Тому в сучасний час все частіше з’являються новини про те, що розробили саморобний транспорт. Творцем цього саморобного лімузина з ЗАЗ став Сергій Кравченко з Кіровоградської області.

В Україні ентузіаст побудував власний лімузин. Для цього він взяв за основу автомобіль ЗАЗ-965. Останній в народі отримав прізвисько “горбатий” через особливості своєї конструкції. Але головна унікальність побудованого авто полягає в тому, що в його основі лежить відразу 3 машини однієї моделі. Розробка вийшла більш ніж дивною. Але навіть це не завадило власнику виставити результат своєї творчості на продаж з цінником в 1000 доларів.

Історія замовчує, що саме підштовхнуло його на такий незвичайний експеримент. Але він зумів об’єднати в одній конструкції кузова три “Запорожці”. В результаті вийшло екстремальне співвідношення ширини та довжини машини. Але в цьому своя родзинка – своєрідний лімузин в стилі MINI Cooper.

Один зовнішній вигляд кузова змушує задуматися про раціональність такої розробки. Здається, що до нього приліпили всю оптику, яка знайшлася в гаражі. Збільшилося число головних фар, підфарників та крил. Але саме це дає зрозуміти, що транспорту намагалися надати якомога більше лиску для унікальності. Ще більше це помітно, якщо заглянути всередину. Салон, як і годиться лімузину, має обробку з плюшевою тканиною червоно-рожевого кольору. Таке оформлення додає йому розкоші та відносить пасажирів в епоху першої половини минулого століття. Тут же представлено великий диван, холодильник, бар, обігрівач і старий телефон. Ще одна особливість цього гіганта наявність люка в даху.

Автор проєкту не повідомляє, чи вносилися якісь зміни в технічну частину цього транспорту. Але відомо, що саморобка зуміла зберегти головну перевагу стандартного “Запорожця” – економічність. Наприклад, на 100 км шляху автомобіль витрачає 5.5 літра палива. Це досить скромний показник для транспортного засобу з такими габаритами. Щоб створити такий незвичайний проєкт, Сергій Кравченко витратив майже 2 роки. Ще у 2019 році власник робив спроби продати свій проєкт. Тоді була виставлена ​​вартість в 1000 доларів. Немає точної інформації, чи вдалося реалізувати лімузин на вторинному ринку.

До слова, Сергій Кравченко не планує зупинятися на одній розробці. У його планах побудувати ще один лімузин. Але наступного разу за базу використовуватимуть іншу модель – “Москвич-401”. Попри те, що ще немає точних прогнозів по створенню такого проєкту, автор упевнений, що довжина кузова цього разу буде перевищувати 4.5 метра.

Від auto-portal