Експерти розповіли, чому небезпечно залишати автомобіль у калюжі - АвтоПортал

Після засніженого лютого в Україну прийшло потепління. При цьому двори комунальники повністю так і не очистили і деякі з них перетворилися на водойми. До яких наслідків призведе парковка авто в калюжі, розповість АвтоПортал.

На перший погляд немає нічого страшного в тому, щоб залишити автомобіль на ніч у калюжі. Насправді не все так однозначно.

Почнемо з того, що якщо калюжа глибока, то вода може змочити гальмівні механізми. За ніч мороз прихопить колодки і рушити з місця буде доволі проблематично.

Якщо задні гальма у автомобіля барабанні, вода і волога також проникнуть всередину і «прихоплять» механізми. В цьому випадку зрив колодок може привести до того, що одну з них зірве з кріплень і вона заклинить барабан. Тоді без повного розбирання останнього не обійтися.

Зверніть увагу і на колеса. Якщо в одній з покришок стирчить саморіз і колесо спускає, то ставити машину в калюжу не можна. За ніч з шини може вийти все повітря і вода потрапить всередину. Тоді доведеться не лише замінювати колесо, але й робити це у воді.

У будь-якому випадку, навіть якщо ви виїхали з калюжі після тривалої стоянки, добре б перед початком поїздки просушити гальма. Для цього потрібно кілька разів натиснути на педаль, щоб видалити вологу, яка залишилася між колодками і гальмівними дисками. Інакше при першому різкому уповільненні можна не розрахувати гальмівний шлях і влаштувати ДТП.