Американський концерн General Motors представив новий агрегат V8 з маркуванням Chevrolet ZZ632 1000. Це найпотужніший бензиновий агрегат для легковиків в історії бренду, оскільки він розвиває 1004 к.с. потужності та один тисяча сто вісімдесят вісім Нм крутного моменту.

Новинка з сімейства Big Block має V-подібну конфігурацію 8 циліндрів і не буде встановлюватися з заводу його почнуть поставляти як crate engine, «двигун в ящику». Іншими словами, агрегат призначений виключно для відвантаження ентузіастам, які займаються тюнінгом автомобілів або розробкою трекових болідів.

632 в індексі це вказівка ​​на робочий обсяг у кубічних дюймах, а в літрах ця цифра становить 10,35 л (тобто обсяг кожного циліндра більше літра). Виробник підкреслює, що впускні та випускні отвори на кожен циліндр у ZZ632 мають однакові перетини на відміну від інших моторів Big Block, у яких вони відрізняються від циліндра до циліндра. Крім того, ZZ632 оснащений індивідуальними форсунками це підвищує характеристики двигуна.

Виливок блоку у ZZ632 така ж, як у 9,4-літрового ZZ572, який дебютував на трекової версії спорткару Camaro в середині 2021 року. Однак діаметр циліндрів у ZZ632 більше.

Випускати агрегат почнуть тільки у 2022 році, правда ціни поки не називаються. Природно, пропозиція доступна виключно в США.