Новітній електричний кросовер Ioniq 5, що випускається окремим підрозділом корейського бренду Hyindai, викликав справжній ажіотаж серед покупців відразу після оголошення про старт приймання заявок на його придбання. За даними пресслужби компанії, вже через дві години, що пройшли з моменту оголошення про старт приймання замовлень на покупку Ioniq 5, всі 240 автомобілів, які були виставлені на сайті, були розкуплені.

Настільки мінімальне число вільних моделей пов’язане з тим, що в усьому світі спостерігається брак електронних напівпровідників. Як наслідок, обсяги виробництва нових автомобілів істотно скоротилися. Більш того, охочих придбати електричну новинку було настільки багато, що сайт компанії просто «впав» у зв’язку з нереально великим трафіком.

За прогнозами фахівців корейської компанії, ажіотаж на новітній електрокар буде спостерігатися ще досить довго, як мінімум до кінця майбутнього року, попри досить високий «цінник» в 70000 доларів. Силові параметри кросу визначаються електромотором, що встановлюється на задню вісь або двома агрегатами, покладеними для кожної осі. Запас ходу, який забезпечувався б батареєю, складає 430-450 км. Причому поки мова йде виключно про австралійський авторинок, де був даний старт продажу електрокара.

Коли кросовер буде запущений на інших ринках, попит на нього зросте в рази. Самі представники Hyundai кажуть про те, що наступна партія автомобілів Ioniq 5 з’явиться лише на початку 2022 року.