Глобальний дефіцит чіпів є реальним, й це впливає на графік виробництва в автомобільній промисловості. Фактично, вже в перші кілька місяців 2021 року автовиробники почали сприймати критичну ситуацію. Складальні заводи відпочивають один за одним, навіть такі як Toyota, що є одним з найбільших автовиробників у світі, також відчула ефект дефіциту напівпровідників.

Одним з останніх автовиробників, які схиляються до дефіциту є компанія Mercedes-Benz, яка повідомила німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, що час очікування деяких моделей може тривати понад рік.

Як повідомляє Reuters, підтвердження прийшло і від генерального директора Daimler Олі Калленіус.

“Попит величезний на автомобілі Mercedes-Benz, і в той самий час, на жаль, існують серйозні обмеження”, сказав Калленіус FAZ. Для деяких моделей годину очікування довше, ніж ми б хотіли, в інших випадках понад рік”.

Калленіус також повторив й те, що раніше повідомлялося в інтерв’ю. За словами Mercedes й BMW, глобальний дефіцит чіпів може не зникнути до 2023 року як і основний ефект пандемії коронавірусу, хоча вплив на виробництво автомобілів повинен буті менш серйозний в наступному році. Тим часом у звіті за серпні говорилося, що Mercedes припинить виробництво майже всіх автомобілі з V8 2022 модельного року в США через глобальні проблеми з ланцюгами постачань. Це, однак, було спростовано автовиробником пізніше тому, що скасування V8 було пов’язано з проблемами якості, а не постачаннями.

Що є ще більш важливо, попри очевидний поштовх до електрифікації, як це було видно на автосалоні IAA в Мюнхені, голова Mercedes-AMG Хончо Філіп Шимер сказав в інтерв’ю, що Mercedes V8s буде ще 10 років мати високий попит з боку своїх клієнтів по всьому світу.