Норвегія щойно перевершила ще одну віху у своїх зусиллях щодо переходу на автомобілі з нульовим рівнем викидів до 2025 року, оскільки 9 з 10 нових автомобілів, проданих там є електричними або гібридними.

Дивно те, як швидко країна змогла зробити перехід на повністю електричні автомобілі. Приблизно 80% продажів нових автомобілів це такі автомобілі, в результаті чого гібриди становлять решту 10%. Фактично, єдиним гібридним автомобілем в першій десятці продажів є гібрид Toyota Rav-4. В цей час найбільш продаваним автомобілем в Норвегії є Tesla Model Y, за нею слідує її менший брат Model 3, а на третьому місці Skoda Enyaq.

Однак, цікаво подивитися, як швидко країна внесла зміни і як вони пішли на це. Два основних податки впливають на всі продажі нових автомобілів в Норвегії, але автомобілі з нульовим рівнем викидів взагалі уникають їх.

У власників автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння стягують податок на додану вартість у розмірі 25%,  і податок на забруднення навколишнього середовища. Цей податок на забруднення також не є плоским, що робить великі транспортні засоби, такі як позашляховики, вантажівки тощо, за умови величезного збільшення загальної вартості. Норвегія на цьому теж не зупинилася. Компанії, які використовують електромобілі, отримують податкову пільгу за кожен транспортний засіб.
Власники транспортних засобів без викидів також отримують пільги за межами простих податкових
пільг. Все, від безплатних поромних поїздок до безплатної автостоянки. Поєднання цих елементів зробило володіння електромобілем неймовірно привабливим.

Проте продажі можуть сповільнитися раніше або пізніше. Скорочення податкових надходжень на додану вартість для держави змушує переглянути цю політику. У найближчому майбутньому на електромобілі та гібриди, що перевищують певну цінову ціль, можуть додати ПДВ. Деякі думають, що це тільки стимулюватиме продажі автомобілів без викидів, але нам доведеться почекати, щоб побачити, чи це
правда.

Зрозуміло, що якщо є сильний намір відійти від автомобілів внутрішнього згоряння, там і буде ця мета досягнута.