Водіїв попередили про штраф за ксенонові лампи - АвтоПортал

Самостійно встановлені на авто ксенонові лампи є підставою для накладення штрафу.

Про це повідомляє Дорожній Адвокат.

Доволі часто українські автомобілісти задля покращення видимості у темну пору тюнінгують фари машини. Як правило, автовласники встановлюють ксенон, який безумовно покращує видимість під час руху.

Втім, мало хто з таких ентузіастів замислюється над тим, що ксенонові лампи засліплюють зустрічних водіїв, створюючи при цьому аварійно небезпечну ситуацію. Особливо це стосується встановлення ксенонових ламп у непристосовані заводом виробником фари.

Юрист нагадує, про те, що якщо конструкцією автомобіля не передбачені ксенонові лампи, то самостійно змінювати тип ламп заборонено.

Hotline.Finance [CPS] UA

У разі, якщо поліцейський виявить такі лампочки у вашому авто, то згідно ч.2 ст.122 КУпАП вам загрожує штраф. Так, за використання фар з порушенням вимог відповідних стандартів автовласник сплатить штраф у розмірі 425 грн. Згідно з ч.1 ст.121 КУпАП за керування водієм транспортним засобом переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, якщо порушення вчинено вперше, передбачено штраф у розмірі 340 грн. Якщо протягом року правоохоронці зафіксували порушення повторно, то кермувальник такої автівки може бути позбавлений права керування від 3-х до 6-ти місяців.

2 коментар до “Водіїв попередили про штраф за ксенонові лампи”
  1. Ну, наконец-то!!!
    За колхозный ксенон нужен не только штраф но и отдельный котел в аду!

  2. Якщо ксенон встановлений у спеціально розроблену для цього лінзу, яка заезпечує світлотіньову межу, а отже засліплює зустрічних водіїв не більше галогену – це прийнятна, часто єдина міра підвищення безпеки руху для відповідальних водіїв бюджетних авто. Зі штатним світлом ламп Н4 по наших дорогах, де часто навіть розмітка відсутня, їздити небезпечно й просто неможливо! Карати потрібно за ЛЕД та ксенон у рефлекторній фарі – це дійсно засліплює.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.