Компанія GMC робить те, що повинна була зробити Tesla кілька місяців тому.
Початок покладено: завод GM Factory Zero, що раніше називався складальним центром Detroit Hamtramck, зробив перші передсерійні зразки вантажівки GMC Hummer EV 2022 року, попри те, що на підприємстві тривають капітальні ремонтні роботи та будівництво. Detroit Free Press підтвердила, що ці ранні моделі зараз сходять з конвеєра та не для продажу. GM заявила, що виробничі специфікації не сильно відстають від них, але точна дата початку їх виробництва ще не відома.

«Ми знаходимося на шляху до постачання перших електромобілів GMC Hummer клієнтам до кінця року», сказав представник GM.

Тим часом виробництво Tesla Cybertruck, основного конкурента Hummer EV, було відкладено. Завод Tesla в Техасі, де буде побудований Cybertruck, все ще добудовується. Що стосується заводу GM в Детройті, його переобладнання вартістю 2,2 мільярда доларів це 18-місячний процес, але, мабуть, цього достатньо, щоб дозволити цим пілотним моделям виявитися на ранній стадії складання. GM багато в чому залежить від успіху Hummer EV. Це не тільки має довести, що електромобілі є життєздатною альтернативою автомобілям з ДВЗ, але також підходять для серйозного бездоріжжя.

В цей час є близько 10 000 попередніх замовлень на електричний пікап Hummer EV. Багато з них призначені для Edition 1 вартістю 112 595 доларів. Коли все буде готово, у Factory Zero працюватимуть 2200 осіб, а зараз досвідчені пікапи будують всього 435 робочих.

Збільшення зайнятості відбудеться, коли серійному виробництву буде дано зелене світло. Як тільки почнеться випуск пікапів Hummer EV, GM не завершить модернізацію заводу. Представник компанії додав, що після запуску Hummer в виробництво почнуться додаткові роботи, оскільки в майбутньому там буде проводитися більше електромобілів.

Все це дуже далеко від початкових планів GM щодо відкриття заводу у 2018 році: важкі переговори між ним і UAW привели до безпрограшного компромісу: переобладнання заводу замість будівництва нового і збереження виробництва електромобілів в Детройті.