Компанія Gordon Murray Automotive, заснована творцем легендарного гіперкара McLaren F1 Гордон Мюррей, представила свій перший серійний автомобіль T.50. Презентація пройшла в рамках 78-го зборів учасників фестивалю швидкості в Гудвуді. У демонстрації можливостей моделі брав участь британський гонщик Даріо Франкітті, якому так і не вдалося розкрити весь потенціал автомобіля через дощ.

Крім динамічної прем’єри серійного автомобіля була проведена презентація особливої ​​серії моделі T.50s Niki Lauda. Ця версія відрізняється зниженим вагою і збільшеною до 725 к.с. віддачею мотора. Зрозуміло, тираж моделі буде обмежений 25 екземплярами, тоді як «звичайний» T.50 буде випущений в кількості 100 штук.

Новинка оснащується 3,9 літровим атмосферним мотором V12 потужністю 650 к.с. від Cosworth і спеціальним вентилятором в задній частині для посилення так званого граунд-ефекту. З його допомогою досягається збільшення притискної сили у швидких поворотах і при гальмуванні з високих швидкостей. Дизайн кузова автомобіля виконаний відповідно до зовнішнього вигляду McLaren F1.

Якщо сухі цифри потужності та вентилятор для забезпечення граунд-ефекту самі по собі не вражають, то варто відзначити, що габарити T.50 трохи перевищують розміри Volkswagen Golf, а маса машини становить 986 кг з усіма рідинами. Цікаво, що засновник компанії не розголошує динамічні характеристики свого дітища. За його словами, компанія Gordon Murray Automotive дотримується інших характеристик автомобіля.

Насамкінець варто зазначити, що вартість «звичайного» T.50 становить 2360000 фунтів стерлінгів.

Від auto-portal