Під час поїздки на автомобілі може трапитися чимало непередбачуваних ситуацій. І більшій частині з них можна запобігти, використовуючи мову жестів. Тож сьогодні розповідаємо про найпоширеніші сигнали серед водіїв, які зроблять твою дорогу безпечнішою.

Досвідчені водії активно застосовують на дорозі досить широкий набір невербальних повідомлень жести, звукові та світлові сигнали. Такі меседжі допомагають легко поділитися дуже цінною інформацією з іншими автомобілістами без жодних слів. І сьогодні у нашому матеріалі ми зібрали найпоширеніші з них, які точно стануть тобі у пригоді.

Якщо ви новачок, краще не користуйся жестами, щоб не відриватися від дороги. Від невимовного “спасибі” буде менше шкоди, ніж від створення небезпечної ситуації або ДТП.

Універсальні світлові сигнали

Коротке мигання аварійкою подяка або вибачення.

Довге миготіння аварійкою попередження про небезпечну ділянку чи про затор.

Коротке мигання фарами поступаюсь дорогою або проїжджай.

Миготіння габаритами або “стопами” прохання дотримуватися дистанції.

Головні світові сигнали на трасі

Увімкнений лівий поворотник у вантажівки, яка рухається перед тобою не обганяй, попереду зустрічний транспорт. З високої кабіни далекобійник бачить дорогу на більшій відстані, ніж водій легковика. Йому легше прогнозувати ситуацію, тому варто довіряти таким порадам.

Габаритна вантажівка мигає правим поворотником дорога вільна, можна обганяти. Після обгону не забудьте моргнути аварійкою в знак подяки.

Якщо автомобіль з увімкненим лівим поворотником піджимає тебе ззаду це прохання дати йому дорогу. Прохання може також супроводжуватися неодноразовим миготінням дальнім світлом.

Якщо у темну пору доби ви їдете з увімкненим дальнім світлом і зустрічні авто тобі також мигають дальнім, то так вони просять вас перемкнутися на ближній, щоб уникнути засліплення.

Найпоширеніші жести руками та що вони означають

Проїжджай цей жест виконується лівою висунутою в бокове вікно, рухаючи нею у напрямку руху.

Пригальмуй повторюваний рух долонею зверху вниз.

Спасибі – піднята вгору рука.

Куди їдеш? піднята рука долонею вгору.

Спущене колесо круговий рух вказівним пальцем з подальшим поштовхом вниз.

Відкритий багажник поплескування долонею у повітрі.

Між коліс застряг камінь рука стулена у дулю.

Звукові сигнали на дорозі

ПДР вимагають, щоб звукові сигнали використовувалися лише для запобігання аварійних ситуацій, але у житті вони звучать набагато частіше.

Тривалий сигнал попередження про небезпеку або вимога дати дорогу.

Короткий сигнал ідентичний жесту і сигналу “спасибі”.

Два середніх сигнали нетерплячі водії просять їхати швидше.

Від auto-portal