Ураган Іда обрушився на північне узбережжя Мексиканської затоки 29 серпня, вийшовши на берег в Порт-Фуршон, штат Луїзіана, зі стійкими вітрами 150 миль на годину. Це був тільки початок спустошення, оскільки воно спостерігалося по всій території США, поки не зупинилося на північному сході, принісши надмірний дощ і масивні повені у мегаполіси в Нью-Джерсі, Пенсільванії та особливо в Нью-Йорку.

Це стало каталізатором для нового звіту Carfax, в якому покупцям автомобілів повідомляється, що до 212000 автомобілів можуть бути серйозно пошкоджені повінню від проливних дощів Іди. У доповіді говориться, що ці автомобілі можуть виявитися на дилерських ділянках і повернутися на дорогу, можливо, без будь-якого порятунку або затоплення. Це недобре, оскільки затоплені транспортні засоби часто здаються нормальними з першого погляду, але можуть розвалитися пізніше в житті.

Це може статися через кілька років, кілька місяців або навіть кілька днів. «Наші дані свідчать про те, що покупці в усьому світі ризикують опинитися з раніше затопленим автомобілем», сказав Кріс Бассо, представник Carfax. «Реальна небезпека полягає в тому, що ці автомобілі можуть мати гарний вигляд і добре працювати деякий час, але рано чи пізно виникнуть серйозні проблеми. Затоплені автомобілі буквально гниють зсередини, і пошкодження часто важко виявити непідготовленим очам Це викликає особливу заклопотаність зараз, з огляду на абсолютне безумство, яким є ринок уживаних автомобілів у 2021 році.

З затримками, пов’язаними з COVID, і нестачею мікрочипів, яка призводить до затримок виробництва нових автомобілів, попит на старі автомобілі зашкалює. Ми бачили, як клієнти та дилери платять непомірні ціни за старі автомобілі, особливо вантажівки та позашляховики, але ціни майже на всі транспортні засоби зараз зросли.

Carfax радить покупцям бути особливо старанними під час процесу перевірки. У доповіді пропонується шукати ознаки пошкодження повінню, такі як затхлі запахи, тендітні дроти під панеллю приладів, конденсат в комбінаціях приладів, вологі килимові покриття або прокладки, іржа у дверях і ознаки бруду або піску під сидіннями або в бардачку.