Суди продовжують скасовувати багатотисячні штрафи поліції за «євробляхи» - АвтоПортал

Дорожній Адвокат розповів про чергову перемогу власників нерозмитнених машин.

Днями працівник поліції зупинив автомобіль з іноземними номерними знаками. Під час перевірки інспектор встановив, що водій цей автомобіль не ввозив, а лише користувався ним. Автомобіль був ввезений на митну територію України іншим громадянином. А також автомобіль перебував в Україні із порушенням передбачених строків.

На місці зупинки інспектор виніс постанову про притягнення водія до адміністративної відповідальності на підставі ч.8 ст. 121 КУпАП. Зазначена норма передбачає відповідальність у вигляді штрафу 8500 грн. за керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені Митним кодексом.

Водій оскаржив штраф у суді та зокрема у позові зазначив, що інспектор не склав протокол про адміністративне правопорушення та не роз’яснив водієві його права. Також водій зазначив, що порушення, передбачене ч.8 ст. 121 КУпАП, за своєю суттю не є правопорушенням у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Розглядаючи матеріали справи, суд дослідив, що на підставі ч.5 ст.258 КУпАП інспектор зобов`язаний був скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст.256 КУпАП. Однак такого протоколу інспектор не склав, а обмежився лише механічним винесенням постанови про притягнення водія до відповідальності за ч.8 ст. 121 КУпАП. (Справа №686/27329/20).

З урахуванням зазначеного, суд зробив висновок, що зазначена постанова про притягнення водія до відповідальності за ч.8 ст. 121 КУпАП винесена з порушенням процедури накладення стягнення, оскільки винесена без складення протоколу про адміністративне правопорушення.

На цій підставі суд скасував штраф поліції у розмірі 8 500 грн. за керування водієм автомобілем на іноземній реєстрації.